Mergata News
Sport

Kosovë 0:1 Slloveni – lojtari dhe më i dobëti i ndeshjes

kosove-0:1-slloveni-–-lojtari-dhe-me-i-dobeti-i-ndeshjes

Kombëtarja e Kosovës ka pësuar edhe një tjetër humbje.

Tashmë në shtatë ndeshje, Dardanët numërojnë gjashtë humbje dhe situata po shkon duke u përkeqësuar.

Në ‘Fadil Vokrri’, Kosova pësoi 0:1 ndaj Sllovenisë, me golin e vetëm të shënuar në minutën e 21’, nga Vuckic.

Lojtari më i dalluar te sllovenët sipas ‘ËhoScored’ ishte Lovric, me vlerësimin më të lartë për këtë ndeshje, 8.5.

Te Kosova, Valon Berisha është vlerësuar me 7.7 dhe Arbër Zeneli me 7.1

Më poshtë lajmi ua përcjell vlerësimet e ‘ËhoScored’ për të gjithë lojtarët që u aktivizuan sonte.

TË NGJAJSHME

Disa raste pozitive në Kombëtaren U21 të Kosovës

mergata.eu

Pajtim Kasami transferohet në Basel

mergata.eu

Kosova fillon të këndellet, merr një pikë ndaj Greqisë

mergata.eu