Mergata News
Opinione

Kosova merr lajmin e mirë para ndeshjes me Slloveninë

kosova-merr-lajmin-e-mire-para-ndeshjes-me-sllovenine

Samir Ujkani i bashkohet Kosovës.

Kapiteni i kombëtares së Kosovës, Samir Ujkani, është bashkuar me grupin.

Ujkani i ka munguar mbrëmë kombëtares së Kosovës në Shkup, atje ku Dardanët u mposhtën 2:1.

Ndonëse nuk do të ishte startues, prezenca e tij në bankë dhe zhveshtore do të ishte ndihmë e madhe dhe motivim për lojtarët, pasur parasysh eksperiencën e tij.

Gjithsesi, kapiteni është bashkuar sot me grupin dhe kjo konfirmohet nga fotot e publikuara nga FFK, pas takimit të Agim Ademit me lojtarët dhe selektorin.

Samir Ujkani tashmë do të përgatitet me Kosovën për ndeshjet ndaj Sllovenisë dhe Greqisë, ku ai mund të ketë minuta në dispozicion.

Mbetet të shihet se çfarë do të vendos Bernard Challandes për portën, në këto dy ndeshje të ardhshme.

TË NGJAJSHME

Gjermania mbyllet, këto janë masat e reja Anti-Covid

mergata.eu

Kombëtarja e Kosovës testohet për koronavirus, dalin rezultatet

mergata.eu

Pasi doli pozitiv në testin për koronavirus, Nainggolan bën këtë veprim

mergata.eu