Mergata News
Sport

Kosova bie në renditjen e FIFA-s!

kosova-bie-ne-renditjen-e-fifa-s!

Kombëtarja e Kosovës ka rënë për një pozitë në renditjen e kombëtareve që bënë FIFA.

‘Dardanët’ që në tetor zhvilluan tri ndeshje, tani renditen në pozitën e 117.

Kosova në tetor mori një barazim kundër Greqisë, ndërsa u mposht nga Maqedonia e Veriut dhe Sllovenia.

Kombëtarja Shqiptare gjithashtu ka pësuar rënie në tre pozita, duke u renditur tani në vendin e 69.

Në renditjen e FIFA-s në vendin e parë mbetet Belgjika, e ndjekur nga Franca, Brazili, Anglia, Portugalia, Spanja dhe Uruguai.

TË NGJAJSHME

Dy yjet e Napolit e mundin koronavirusin

mergata.eu

Icardi në janar i bashkohet Milanit, Maldini nis këto kontakte!

mergata.eu

Llapi pas humbjes nga Drenica paralajmëron largimin nga Superliga

mergata.eu