Mergata News
Sport

Kosova 0:1 Sllovenia, statistikat pas pjesës së parë

kosova-0:1-sllovenia,-statistikat-pas-pjeses-se-pare

Ka përfunduar pjesa e parë në “Fadil Vokrri”.

‘Dardanët’ janë duke humbur 0-1 nga Sllovenia në Prishtinë.

Sllovenia e gjeti golin e epërsisë në minutën e 22’, atëherë kur Kosova po luante mirë dhe po sulmonte portën e gjigantit të Atletico Madrid, Jan Oblak.

Haris Vuckic ishte ai që shënoi për mysafirët dhe golin e vetëm deri më tani pas 45 minutave në ‘Fadil Vokrri’.

Nga dy takimet e para në Grupin 3 të Ligës C në Ligën e Kombeve, Kosova ka një barazim dhe një humbje, kjo është sfida e tretë për Dardanët.

Dardanët vijnë në këtë ndeshjes pas shuarjes së ëndrrës për të shkuar në “Euro 2020”, pasi në gjysmëfinale në play-off të Nations League, Kosova u eliminua nga Maqedonia.

TË NGJAJSHME

Kaq mijëra franga ka paguar Loredana deri tash për ta hequr qafe prokurorinë

mergata.eu

Shefi i ligës italiane paraljmëron se Serie A është buzë kolapsit

mergata.eu

Kaos me koronavirus te skuadra e Bayernit

mergata.eu