fbpx
Mergata News
Opinione

Koronavirusi ne Itali, publikohen shifrat dramatike

koronavirusi-ne-itali,-publikohen-shifrat-dramatike

Italia ka shënuar 31.758 raste të reja dhe 297 të vdekur nga koroavirusi ë 24-orët e fundit.

Numri i viktimave në ditën e sotme ka regjistruar numrin më të lartë që prej datës 6 maj 2020.

Pandemia Covid 19 ka një përhapje të pakontrolluar në pjesën më të madhe të territorit italian e autoritetet janë në pritje të efekteve që masat e fundit shtrënguese të mund të reduktojnë numrin e viktimave dhe të të infektuarve.

Qyteti i Milanos e provinca rreth tij ka numrin më të lartë të infektuarve ndër qendrat e mëdha urbane e zërat mediatikë informojnë se autoritetet lokale po përgatiten të kthejnë këtë territor në një zonë të kuqe me një regjim mbylljeje të plotë.

Në 24 orët e fundit në provincën e Milanos janë shënuar 3.979 raste pozitive në 24 orë e 1.607 vetëm në qytetin e Milanos.

TË NGJAJSHME

Shpallet gjendje emergjente për shkak të situatës me koronavirus

mergata.eu

OBSH tregon se cilat kategori mund të mbesin pa vaksinë anti-covid deri më 2022

mergata.eu

Shpërthimi i koronavirusit, Gjermania dhe disa shtete të mëdha evropiane futen në izolim

mergata.eu