fbpx
Mergata News
Lajme

Konfirmohen raste me koronavirus, mbyllet shkolla “Pjetër Bogdani” në Prishtinë

konfirmohen-raste-me-koronavirus,-mbyllet-shkolla-“pjeter-bogdani”-ne-prishtine

Është mbyllur shkolla“Pjetër Bogdani” në Prishtinë.

Tre mësimdhënës dhe një punëtor teknik kanë dal pozitivë me COVID-19.

Kjo ka bërë të mbyllet Shkolla Fillore “Pjetër Bodgani” në Prishtinë.

Nga nesër për dy javë do të kalohet në skenarin C, që do të thotë nxënësit mësimin do ta zhvillojnë online.

Lajmi është konfirmuar nga Drejtoria e Arsimit në Prishtinë, njofton Klan Kosova.

Nesër po ashtu të gjithëve si nxënësve ashtu edhe mësimdhënësve, por edhe punëtorëve të tjerë do t’u bëhet testi për COVID-19.

TË NGJAJSHME

S’ka kuorum, dështon votimi i projektligjit për të Drejtat Pronësore të shtetasve të huaj

mergata.eu

Lajm i Madh për Kosovën, Sapo u morr ky vendim, Urime qytetarë!

mergata.eu

Daut Haradinaj: Kosovës i duhet një President Burrë, Ramushi është i duhuri

mergata.eu