fbpx
Mergata News
Opinione

Kombëtarja e Kosovës testohet për koronavirus, dalin rezultatet

kombetarja-e-kosoves-testohet-per-koronavirus,-dalin-rezultatet

Asnjë rast me Covid-19 pozitiv të Kosova.

Kombëtarja e Kosovës është gati për ndeshjen e radhës.

Në kuadër të Ligës C në Ligën e Kombeve, Kombëtarja e Kosovës luanë përballë Sllovenisë, në atë që do të jetë ndeshja e tretë e grupit për ta.

Para kësaj ndeshje, siç e do protokolli, kombëtarja e Kosovës është testuar për Covid-19.

Nga të gjitha testet, asnjë lojtar nuk ka rezultuar i infektuar.

Kështu, të gjithë lojtarët e mbetur do të jenë në dispozicion për selektorin.

Kujtojmë se kombëtarja aktualisht është duke zhvilluar stërvitjen e fundit anti-Slloveni. Stërvitja ka filluar në ora 19:00.

Kosova ka pesë ndeshje pa fitore në të gjitha ndeshjet ndërkombëtare, kurse ka edhe një humbje në një miqësore. Që një vit Kosova nuk di çka është fitorja në gara ndërkombëtare dhe miqësore.

TË NGJAJSHME

Erdogan flet për tërmetin në Izmir: Deri më tani kemi 58 të vdekur dhe 896 të lënduar

mergata.eu

Shala u kërkon falje tifozëve të Kosovës

mergata.eu

Revista franceze i bën karikaturë erotike Erdoganit, vjen reagimi i ashpër nga Turqia

mergata.eu