Mergata News
Sport

Klopp i beson Shaqirit: Liverpool – Midtjylland, formacionet zyrtare

klopp-i-beson-shaqirit:-liverpool-–-midtjylland,-formacionet-zyrtare

Liverpool – Midtjylland, formacionet zyrtare.

Liverpooli do të jetë nikoqir i Midtjylland për takimin që luhet në rrethin e dytë të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve.

Dy skuadrat kanë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen që fillon në ora 21:00 në stadiumin Anfield Road.

Për këtë sfidë, Jurgen Klopp do të jetë pa lojtarët si, Alex Oxlade-Chamberlain, Tsimikas dhe Virgil van Dijk, që janë të lënduar.

Në anë tjetër, mysafirët do të kenë mungesën e vetme të Kristian Dirk Riis që po ashtu është i lënduar.

Formacioni startues i Liverpoolit:

Formacioni startues i Midtjyllandit:

TË NGJAJSHME

Zidane flet para ndeshjes me Interin, ka një porosi

mergata.eu

Lojtari i njohur ‘godet’ Antonio Conten

mergata.eu

Shkëlqimi dhe rënia e Alexandre Pato

mergata.eu