fbpx
Mergata News
Sport

Kjo ishte fjalia e fundit e Bartomeut në grupin WhatsApp të Barcelonës!

kjo-ishte-fjalia-e-fundit-e-bartomeut-ne-grupin-whatsapp-te-barcelones!

Bartomeu shkruan për herë të fundit në grupin e Barcelonës në “WhatsApp”.

Dje presidenti i Barcelonës, Josep Bartomeu njoftoi dorëheqjen para klubit katalanas.

Pas një presioni të madh mbi të, për keq menaxhimin në kohën e fundit të klubit, Bartomeu u detyrua të shkëput kontratën e tij me Barcelonën.

Kështu, gazeta e njohur spanjolle “Mundo Deportivo” njoftoi se Bartomeu sot shkroi për herë të fundit në grupin e Barçës në “WhatsApp”.

Disa ditë para dorëheqjes, Bartomeu përgëzoi 17-vjeçarin Pedri për golin kundër Francesvaros në Ligën e Kampionëve.

Pedri falënderoi për mesazhin dhe Bartomeu nuk u pa më në grup pas këtij mesazhi.

TË NGJAJSHME

Mungon Ronaldo, s’ka fitore për Juven

mergata.eu

Zbulohet arsyeja pse Calhanoglu e refuzoi Juventusin, arsyeja nuk është Milani!

mergata.eu

Milani humbet lojtarin kryesor, dëmtohet në stërvitje

mergata.eu