Mergata News
Sport

Kjo është lista e Barcelonës për ‘El Clasicon’ kundër Real Madridit

kjo-eshte-lista-e-barcelones-per-‘el-clasicon’-kunder-real-madridit

Lista e Barcelonës për ‘El Clasicon’ kundër Real Madridit.

Të shtunën zhvillohet derbi më i madh i futbollit në botë.

Barcelona në ‘Camp Nou’ pret rivalët e Real Madrid, për të zhvilluar ‘El Clasicon’.

Të dy skuadrat në këtë ndeshje vijnë pas humbjeve befasuese në xhiron e kaluar, nga Getafe, respektivisht Cadiz.

Ndeshja mes Barcelonës dhe Real Madrid fillon nga ora 16:00, dhe Ronald Koeman ka zbuluar listën me lojtarët e ftuar për këtë derbi.

Koeman ka ftuar 23 lojtarë për këtë ndeshje, mes tyre edhe Lionel Messi, Miralem Pjanic, Gerard Pique dhe Antoine Griezmann.

Listën me lojtarët e ftuar nga Koeman e gjeni në pjesën e mëposhtme.

TË NGJAJSHME

Milani humbet lojtarin kryesor, dëmtohet në stërvitje

mergata.eu

Arsenali i lë në stol Xhakën dhe Mustafin, gjithçka gati për derbin në ‘Old Trafford’

mergata.eu

Presidenti dekoron Kampionin e Botës, Haxhi Krasniqi

mergata.eu