Mergata News
Lajme

KFOR-i dhuron strehimore të përkohshme që ndihmojnë testimin për koronavirus

kfor-i-dhuron-strehimore-te-perkohshme-qe-ndihmojne-testimin-per-koronavirus

KFOR-i dhuron strehimore të përkohshme që ndihmojnë testimin Covid-19.

Misioni i udhëhequr nga NATO në Kosovë dhuroi dy kontejnerë në hapësirat shëndetësore të vendosura në Graçanicë dhe Llapnasellë.

Të dy strukturat do të shërbejnë si strehimore të përkohshme për laboratorët e testimit per Covid-19.

Dorëzimi u krye nga njësitë logjistike të KFOR-it Irlandez dhe Austriak, në bashkëpunim me Koordinatorin per Zhvillim të Kombeve të Bashkuara në Kosovë, në kuadër të iniciativave të Organizatës Botërore të Shëndetësisë.

KFOR vazhdimisht mbështet përgjigjen lokale ndaj Covid-19 përmes shpërndarjes së pajisjeve për të gjitha komunitetet dhe përmes lehtësimit të projekteve të ndihmës nga NATO dhe kombet partnere.

TË NGJAJSHME

Kjo është 13 vjeçarja që vd îq pas godí tjes nga vetura (FOTO)

mergata.eu

Sipas shortit të tërhequr më 2 mars, kandidatët për kryetar në Podujevë do të renditen

mergata.eu

Zafir Berisha: A ka më ofendim për një shtet si Kosova që soji i Vjosa Osmanit të jetë në krye të presidencës

mergata.eu