Mergata News
Lajme

Këto janë komunat dhe vendbanimet e rasteve të reja me koronavirus

keto-jane-komunat-dhe-vendbanimet-e-rasteve-te-reja-me-koronavirus

205 është numri i rasteve te reja me koronavirus në vendin tonë.

Numri total i rasteve pozitive është 18.148 raste nga 88.090 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 666 raste të vdekjes, përcjell ORAinfo.
Rastet e reja janë nga gjithsej 20 komuna të vendit tonë.

“Rastet pozitive janë nga komuna Prishtinë 111 raste, komuna Gjilan 18 raste, komuna Gjakovë 13 raste, komuna Ferizaj 10 raste, komuna Pejë 10 raste, komuna Fushë Kosovë 6 raste, komuna e Lipjan 6 raste, komuna Obiliq 6 raste, komuna Kllokot 4 raste, komuna Prizren 4 raste, komuna Viti 3 raste, komuna Deçan 2 raste, komuna Drenas 2 raste, komuna Malishevë 2 raste, komuna Podujevë 2 raste, komuna Shtime 2 raste dhe me nga një rast komunat Graçanicë, Kamenicë, Rahovec dhe Skenderaj”- thuhet në njoftimin e IKSHPK-së./ORAinfo/

Komunat dhe vendbanimet e rasteve të reja me Covid-19:

TË NGJAJSHME

Albin Kurti kërkojë mbrojtje për ish-krerët e UÇK’së, shikojeni reagimin e Shkëlzen Gashit

mergata.eu

Rama bisedon me Merkel, flasin për këto tema

mergata.eu

Whyte: Republika Srpska nuk do të jetë model për Asociacionin

mergata.eu