Mergata News
Bota/Rajoni

Këto janë 11 vendet ku koronavirusi nuk ka mbërritur ende

keto-jane-11-vendet-ku-koronavirusi-nuk-ka-mberritur-ende

Pothuajse i gjithë globi po përballen me pandeminë e koronavirusit.

Prej fillimit të pandemisë së Covid-19, shkencëtarët, zyrtarët shëndetësorë dhe qeveritë në të gjithë botën i kanë inkurajuar qytetarët të praktikojnë distancimin fizik dhe të shmangin daljet, përveç rasteve kur janë të nevojshme.

Sipas të dhënave të përpiluara nga ëorldometers, më shumë se 36,9 milionë njerëz janë infektuar me koronavirus dhe numri i vdekjeve globale është të paktën 1,069,513. Ndërsa më shumë se 27,7 milionë pacientë janë shëruar.

Mirëpo, ka ende disa vende që çuditërisht nuk kanë raportuar asnjë rast me koronavirus deri më tani (9.10.2020).

Vendet ku koronavirusi nuk ka mbërritur:

Kiribati

Koreja e Veriut

Ishujt Marshall

Micronesia

Nauru

Palau

Samoa

Tonga

Turkmenistani

Tuvalu

Vanuatu

TË NGJAJSHME

Trumpi tha amerikanëve të mos frikësohen nga koronavirusi, Bideni e kritikon atë

mergata.eu

U infektua me koronavirus, kjo është gjendja e presidentit Trump

mergata.eu

Rëndohet situata me COVID-19 në Shtëpia e Bardhë, del pozitiv edhe menaxheri i fushatës së Trump

mergata.eu