fbpx
Mergata News
Lajme

Këtë askush nuk e priti, Ja se çka thotë Daut Haradinaj për Albin Kurtin

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Daut Haradinaj, i ka dalë në krah Albin Kurtit, për “reflektimin ndaj UÇK-së”.
Haradinaj thotë se reflektimin e Kurtit duhet kuptuar drejtë dhe UÇK ishte populli e populli ishte UÇK.

Postimi i tij i plotë:
Reflektimi i Kurtit në raport me lu ten e UÇK-së, duhet kuptuar drejt, sado që dikujt nuk i pëlqen, mendoj se kjo është edhe e vërteta e luf tes sonë për liri, pra UÇK ishte populli e populli ishte UÇK.

Mediat që po i japin hapësirë të shtuar sakrificës së popullit tonë, dhe krimeve serbe të kryera mbi ne, meritojnë një respekt të madh.

TË NGJAJSHME

Hidhen poshtë nga Gjykata aktakuzat për terrorizëm ndaj aktivistëve të PSD-së dhe LVV-së

mergata.eu

Tahiri: S’ka tema tjera me Serbinë përveç njohjes reciproke

mergata.eu

Befason Vjosa Osmani: Tentuan të ‘avullonin’ dokumente Top Sekret nga Presidenca

mergata.eu