fbpx
Mergata News
Lajme

Këtë askush nuk e priti, Ja se çka thotë Daut Haradinaj për Albin Kurtin

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Daut Haradinaj, i ka dalë në krah Albin Kurtit, për “reflektimin ndaj UÇK-së”.

Haradinaj thotë se reflektimin e Kurtit duhet kuptuar drejtë dhe UÇK ishte populli e populli ishte UÇK.Postimi i tij i plotë:

Reflektimi i Kurtit në raport me luftën e UÇK-së, duhet kuptuar drejt, sado që dikujt nuk i pëlqen, mendoj se kjo është edhe e vërteta e lu tes sonë për liri, pra UÇK ishte populli e populli ishte UÇK.
Mediat që po i japin hapësirë të shtuar sakrificës së popullit tonë, dhe kri meve serbe të kryera mbi ne, meritojnë një respekt të madh.

TË NGJAJSHME

Kurti thotë se marrëveshja e Uashingtonit është e pazbatueshme

mergata.eu

188 raste vetëm në Prishtinë, nga këto komuna vijnë rastet e fundit me koronavirus

mergata.eu

Ministri i Drejtësisë porositë: Politika t’i mbajë duart larg drejtësisë

mergata.eu