Mergata News
Sport

Këta janë lojtarët më meritorë në fitorën e mbrëmbshme të Milanit

keta-jane-lojtaret-me-meritore-ne-fitoren-e-mbrembshme-te-milanit

Milani mori tre pikë të rëndësishme kundër rivalëve të qytetit Inter mbrëmë, për të zënë vendin e pare me 12 pikë pas katër ndeshjeve.

Zlatan Ibrahimoviç mbajti një kllapa dhe drejtoi shokët e tij të skuadrës në atë që ishte një paraqitje e mirë.

Tuttosport publikoi vlerësimet e lojtarëve të Rossonerëve këtë mëngjes, duke emëruar Ibrahimoviç si lojtari i ndeshjesme një vlerësim 8.5, përcjell ORAinfo.

39-vjeçari është një point pikë referimi e paçmuar për shokët e tij të skuadrës ’dhe nuk humbet asnjë prekje.

Rafael Leao dhe Hakan Calhanoglu gjithashtu impresionuan, të vlerësuar në 7.5 nga gazeta.

I pari luajti me Danilo D’Ambrosio në krahun e majtë dhe Nr.10 ishte një njeri i rëndësishëm në krijimin e shanseve si gjithmonë.

Davide Calabria, Alessio Romagnoli, Ismael Bennacer dhe Samu Castillejo morën të gjithë 6.5 dhe Gigio Donnarumma, Simon Kjaer, Franck Kessie dhe Alexis Saelemaekers kaluan provën me 6.

Nga ana tjetër, Rade Krunic dhe Theo Hernandez, nuk shkuan përtej 5.5 dhe individualisht të dy ishin pak zhgënjyes. /ORAinfo/

TË NGJAJSHME

Ndeshja Angli – Danimarkë, publikohen formacionet zyrtare

mergata.eu

Këta janë 11 lojtarët e famshëm që rezultuan pozitivë me koronavirus

mergata.eu

Publikohen formacionet zyrtare të ndeshjes Everton – Liverpool

mergata.eu