fbpx
Mergata News
Lajme

Këta janë dy të rrinjtë nga Shkupi që hum ben jet en nga aksí dentin rëndë sot në Çeki (FOTO)

Një ngja ,rje e rëndë ka ndo dhur sot në autostradën Pragë- Ústí nad Labem të Çekisë, ku si pasojë e një aksíde nti tra, gjik kanë hum bur jetën dy të rinj nga Shkupi.

Bëhet fjalë për M.B (30 vjec) dhe D.B. (27 vjec), të cilët po ktheheshin nga vendlindja. Sipas mediave çeke makina është përp lasur në urë në drejtim të Ústí nad Labem.

“Sipas gjetjeve fillestare, një automjet BMW doli nga austostada. Dy persona, një shofer dhe një pasagjerë vdí qen në vend”, tha zëdhënësi i políc ise Veronika Hyšplerová.

TË NGJAJSHME

Aksidenti tragjik në Gjermani, vdes edhe kosovari i katërt

mergata.eu

Kosova kështu e uron Turqinë për Ditën e Republikë

mergata.eu

Shpend Ahmeti thotë se pas taksës 10 euro, Prishtina e Drenica vendosin raporte diplomatike

mergata.eu