Categories: Lajme

Këta janë 58 deputetët e ardhshëm të Lëvizjes Vetëvendosje

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka certifikuar rezultatet e zgjedhjeve të 14 shkurtit dhe Lëvizja Vetëvendosje ka fituar 50,28 për qind të votave.

Kjo përqindje e votave, i siguron partisë së udhëhequr nga Albin Kurti plot 58 ulëse në Kuvendin e Kosovës.

Sipas rezultateve përfundimtare, këta do të jenë deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje:

Sondazh online: Kush duhet të bëhet kryetar i LDK-së?

Vjosa Osmani
Glauk Konjufca
Arben Vitia
Donika Gërvalla
Vasfije Krasniqi
Mimoza Kusari – Lila
Avni Dehari
Armend Muja
Hekuran Murati
Haxhi Avdyli
Saranda Bogujevci
Faton Peci
Liburn Aliu
Arbërie Nagavci
Labinotë Demi – Murtezi
Mefail Bajqinovci
Shqipe Mehmeti – Selimi
Hajrullah Çeku
Eman Rrahmani
Gazmend Gjyshinca
Fitim Haziri
Alban Hyseni
Drita Millaku
Artan Abrashi
Arbër Rexhaj
Arbëreshë Kryeziu – Hyseni
Gani Krasniqi
Nijazi Isaku
Agon Batusha
Valon Ramadani
Fitim Uka
Arjeta Fejza
Fjolla Ujkani
Jetmire Vrenezi
Arjeta Rexhepi
Ardian Gola
Adnan Rrustemi
Rozeta Hajdari
Doarsa Kica – Xhelili
Fatmir Humolli
Adriana Matoshi
Xhelal Sveçla
Sali Zyba
Dimal Basha
Visar Korenica
Vendenis Lahu
Fatmire Kollçaku
Jeta Statovci
Luan Aliu
Driton Hyseni
Tinka Kurti
Fitore Pacolli
Milazim Salihaj
Arta Bajralia
Besim Muzaqi
Mirlinda Sadiku
Burim Karameta
Haki Abazi.

admin

Recent Posts

Fatmir Sejdiu denoncon parregullsitë që LDK po i bën në Kuvend

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) po mban Kuvendin Zgjedhor për kryetarin e ri të partisë.…

4 weeks ago

Bajqinovci: Vjosa Osmani do të jetë presidente e Kosovës, partitë tjera e dinë rrezikun nga zgjedhjet e reja

Intervistë me deputetin e rizgjedhur të LVV-së, Mefail BajqinovciVV synon që në zgjedhjet lokale të…

4 weeks ago

Hasani: Është përgjegjësi kushtetuese që deputetët të qëndrojnë në sallë kur votohet presidenti

Hasani: Është përgjegjësi kushtetuese që deputetët të qëndrojnë në sallë kur votohet presidenti Ish-kryetari i…

4 weeks ago

Serbët vlojnë nga inati, u zbulua pse Spanja po e pranon Kosovën!

Në Serbi po vlojnë nga inati, se Spanja do të luan me Kosovën, ashtu si…

4 weeks ago

A është e pranueshme Vjosa Osmani për SHBA-në si presidente? Flet Palmer

Zëvendës Ndihmës Sekretari Amerikan i Shtetit, Matthew Palmer në një intervistë nuk ka dashur të…

4 weeks ago

Lutfi Haziri është marionetë e Hashimit dhe Isës

Njëri ndër kandidatët për kryetar të LDK është edhe Lutfi Haziri. Luta, siç njihet ndryshe,…

4 weeks ago