Mergata News
Sport

Kante po largohet nga Chelsea?

kante-po-largohet-nga-chelsea?

Kante nuk e mendon largimin nga Chelsea.

Mesfushori francez kërkohej nga Interi e Reali, por e ardhmja e tij mund të jetë e lidhur me “Stamford Bridge”

N’Golo Kante nuk e ka ndërmend të largohet nga Chelsea.

Për këtë siguron mediumi francez “Le10 Sport”.

Kampioni i botës me Francën gjatë verës që shkoi lidhej me një kalim të mundshëm në Inter ose në Real Madrid.

Mirëpo, duket se ai është i lumtur dhe i gatshëm të qëndrojë në “Stamford Bridge” për një kohë të gjatë.

Trajneri Frank Lampard është i gatshëm t’ia garantojë atij një vend titullari në Londër.

Kante ishte njëri prej mesfushorëve më të mirë në Evropë viteve të fundit.

TË NGJAJSHME

Lajme të mira për inter, edhe një lojtar shërohet nga koronavirusi

mergata.eu

Bëri referim skandaloz, gjyqtari i ndeshjes Milan – Roma merr lajmin shumë të keq

mergata.eu

Ndeshja ndaj Dortmundit, Muriqi nuk starton për Lazion

mergata.eu