fbpx
Mergata News
Lajme

Kafiteria në Skenderaj paratë e mbledhura nga shitjet e kafeve nesër i dhuron për shërimin e Astrit Islamit

kafiteria-ne-skenderaj-parate-e-mbledhura-nga-shitjet-e-kafeve-neser-i-dhuron-per-sherimin-e-astrit-islamit

Astrit Islami, 31 vjeçar nga fshati Dashec i Skenderajt disa muaj më herët ishte diagnostifikuar me sëmundjen Leukemi Akute dhe për shërimin e tij ka qenë e domosdoshme të dërgohet jashtë vendit.

Astriti ishte trajtuar në Turqi dhe ka bërë transplantin e palcës kockore nga vëllau i tij, mirëpo fatkeqësisht Astritit i është rikthyer sëmundja dhe gjendja e tij shëndetësore është kritike.

Pas përkeqësimit të gjendjes, Astriti është rikthyer në Turqi dhe ka filluar trajtimin mjekësor.

Kosto për trajtim dhe transplant të palcës kockore kushton 150.000 Euro prej te cilave 30.000 janë siguruar nga Fondi I Sigurimeve Shendetesore te Kosoves mirëpo pjesa tjeter është e papërballueshme për familjen e Astrit Islamit andaj kërkojmë ndihmën e qytetarëve si herën e parë, në mënyrë që ta shpëtojmë Astritin.

E një kafiteri në Skenderaj, ka vendosur që paratë e mbledhur nga shitjet e kafeve nesër, t’i dhuroi për shërimin e Astritit.

“Pije një kafe dhe ndihmo Astritin”, është motoja e kafiterisë në fjalë.

Çdo cent nga ju ka vlerë të madhe për Astritin,

Mund të kontriboni përmes llogarise Bankare

Raiffeisen Bank Kosovo

Emri i mbajtësit te llogarisë: Fatmir Islami (Babai)

Nr. I llogarisë(IBAN): 1501070000168757 (Per Kosovë)

Nr. I llogarisë(IBAN): XK051501070000168757 (Per donacione jashte Kosovës)

Swift Kodi: RBKOXKPR

Adresa: Dashec, Skenderaj

Numrat kontaktues: Fatmir Musli Islami (Babai): 049-848-609 & 045-332-101

Arbios Fatmir Islami (Vllau): 049-338-872

TË NGJAJSHME

Kështu do të jetë moti nesër

mergata.eu

Kush ia dorëzoi 4.5 milion dollarë Hashim Thaçit dhe Xhavit Halitit? Ja pse Kadri Veseli ishte futur në Kosovë para…

admin

Reagon ish-drejtori i ATK-së: Hoti më shkarkoi për punët e mira qe bëra

mergata.eu