Mergata News
Sport

Juventus hap ‘kuleten’ me dy super transfere nga Real Madrid

juventus-hap-‘kuleten’-me-dy-super-transfere-nga-real-madrid

Juventus transferon dy lojtarë të Real Madridit?

Real Madrid mund të largojë disa lojtarë gjatë afatit kalimtar të janarit.

Los Blancos’ kanë në plan të bëjnë disa ndryshime, dhe Juventus janë të interesuar për dy lojtarë të tyre.

Bëhet fjalë për dyshen Marcelo dhe Isco, përcjell lajmi net raportimet e medieve spanjolle.

Trajneri Zinedine Zidane nuk dëshiron të llogarisë në Iscon dhe Marcelon nga janari, kështu që kampionët e Serie A duan të përfitojnë nga situata.

Juventus do të paguajë deri në 40 milionë për Iscon, ndërsa Marcelo do të shkëpusë kontratën, për transferim falas te ‘Zonja e Vjetër’.

TË NGJAJSHME

Haxhi Krasniqi kampion bote në boks

mergata.eu

Dridhet Inter, super ylli infektohet me koronavirus

mergata.eu

Drita dhe Gjilani ndajnë pikët pa gola

mergata.eu