fbpx
Mergata News
Kronika

Ja për çfarë po aku’zohet Jakup Krasniqi nga Gjykata Speciale

Ish-anëtari i Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së, Jakup Krasniqi është nisur tashmë për në Hagë. Veprat për të cilat ai dysh ohet nuk janë ende të specifikuara, derisa urdhër-arresti i është dorëzuar sot kur edhe kanë filluar bastisjen pjesëtarët e EULEX-it.

Kështu ka deklaruar avokati i Krasniqit, Valon Hasani në një konferencë për media, sipas të cilit tashmë është bërë nisja e tij për në Hagë, por që i njëjti dyshohet për veprat të cilat nuk janë specifikuar.“Prokuro ria e Specializ ur ka pasur një aksion dhe në bazë të urdhrit të lëshuar nga Dhomat e Specializuara është bërë arr esti mit i Jakup Krasniqit. Tani sapo është nisur për në Hagë. E konfirmuan aktak uzen kundër tij. Pritet që shumë shpejt të caktohet data e seancës… Procedura prej mëngjesit ka zgjatur për shkak se ka qenë operacioni i basti sjes në shtëpinë e Krasniqit. Dyshohet për vepra të cilat nuk janë të specifikuara, janë në kuadrin e veprave të cilat janë në juridiksionin e Dhomave të Specializuara”, tha Hasani.

Ai ka shtuar se urdhër-arre sti për Krasniqin është bërë i ditur sot, kur edhe ka filluar bastisja.Në emër të familjes, Dardan Krasniqi tha se nuk e dinë se çfarë është marrë nga shtëpia gjatë basti sjes. Ndërkohë që ka konfirmuar se bastisje është kryer edhe në shtëpinë e tyre në vendlindje.“Është bastisur edhe shtëpia në vendlindje në Negroc, kaq dimë për momentin asgjë më shumë”, ka njoftuar ai./ 5 sekonda pasi ta keni hapur marketingun hapet artikulli i plotë

TË NGJAJSHME

Lajmi i fundit: Aksident në magjistralen Prishtinë-Podujevë, një grua e lënduar rëndë

mergata.eu

Lajmi i fundit: Aksident i rëndë trafiku, ka edhe të lënduar

mergata.eu

E dhimbshme: Vdes një person në Kamenicë, goditet nga një lis

mergata.eu