fbpx
Mergata News
Sport

Ja kur pritet të kthehet Rebic pas lëndimit

ja-kur-pritet-te-kthehet-rebic-pas-lendimit

Ante Rebic duket pothuajse i sigurt se do të humbasë derbin kundër Inter këtë fundjavë, por Milan thuhet se shpreson ta ketë atë përsëri për dy ndeshje të tjera vendimtare.

Ndeshja e së shtunës me Inter duket se do të mbërrijë shumë shpejt për Rebic, i cili ka qenë jashtë që nga fitorja 2-0 ndaj Crotone për shkak të zhvendosjes së bërrylit, përcjell ORAinfo.

Nuk ka shumë optimizëm në lidhje me një rikuperim të plotë për ndeshjen kundër Nerazzurri, por një provë në 24 orët e ardhshme do të jetë vendimi përfundimtar.

Pioli dhe stafi i tij nuk duan ta detyrojnë kthimin e tij në mënyrë që të shmangin përsëritjet në të ardhmen dhe për këtë arsye ne do të veprojmë me kujdesin më të madh.

Sipas Tuttosport, synimi do të jetë që reprezentuesi kroat të kthehet për ndeshjen tjetër të kampionatit kundër Romës ose hapjen e fazës së grupeve të Ligës së Evropës kundër Celtic nëse ai nuk e bën ndeshjen kundër Interit. /ORAinfo/

TË NGJAJSHME

Maldini dhe Massara po punojnë për strategjinë për janarin – tre pozicionet e synuara

mergata.eu

Yllka bëhet gati për aheng, flokët, grimi dhe fustani i saj morën tërë vëmendjen

mergata.eu

Barcelona 1:3 Real Madrid, kështu u notuan lojtarët

mergata.eu