fbpx
Mergata News
Bota/Rajoni

Ivanka Trump dhe burri i saj testohen për koronavirus, dalin rezultatet

ivanka-trump-dhe-burri-i-saj-testohen-per-koronavirus,-dalin-rezultatet

Ivanka Trump dhe Jared Kushner kanë rezultuar negativ në testin për Covid-19.

Presidenti amerikan Donald Trump dhe Zonja e Parë Melania Trump janë ën karantinë pasi dolën pozitiv me Covid-19 të premten.

E bija e tij Ivanka, dhe dhëndri Jared Kushner, të dy këshilltarë të lartë në Shtëpinë e Bardhë, dhe djali më i vogël i Trump, Barron rezultuan negativ.

Disa zyrtarë të lartë të Shtëpisë së Bardhë janë testuar pas përhapjes së sëmundjes.

TË NGJAJSHME

OBSH raporton rekord të rasteve me koronavirus brenda ditës

mergata.eu

Madridi, kryeqyteti i parë në Evropë që rivendos kufizime shkaku i COVID-19

mergata.eu

Grenell flet për gjendjen shëndetësore të Trumpit

mergata.eu