fbpx
Mergata News
Lajme

Infektohet me koronavirus mikrobiologu Lul Raka

infektohet-me-koronavirus-mikrobiologu-lul-raka

Është infektuar me koronavirus, mikrobiologu i njohur kosovar, Lul Raka.

Mikrobiologu i njohur kosovar, Lul Raka ka njoftuar se është infektuar me coronavirus.

Raka në një shkrim të bërë në Facebook ka shkruar se me COVID-19, është infektuar edhe bashkëshortja e tij.

“Të nderuar/a. Pas disa simptomave të shfaqura mbrëmë te gruaja Laura, sot u testuam për COVID. Unë dhe gruaja rezultuam pozitivë (unë nuk kam simptoma). Fëmijët, Lena dhe Lumi dolën negativ. (Learti punon e studion ne Prishtinë)”, ka pohuar ai.

Ndryshe, në Kosovë është duke vazhduar trendi i rritjes të rasteve me COVID-19, vetëm në 24-orët e fundit janë konfirmuar 486 raste të reja, ndërsa numri i viktimave ka arritur në 697. Nga dita e sotme (2 nëntor) në fuqi kanë hyrë edhe masat e reja kufizuese.

TË NGJAJSHME

Lajmi i fundit: Vjedhje edhe në AUV, merret arka 300-kilogramëshe

mergata.eu

Lutfi Haziri del kundër paralajmërimit të Qeverisë për izolim

mergata.eu

Shefi i BE-së: Dialogu është thelbësor për rrugën evropiane të Kosovës dhe Serbisë

mergata.eu