Mergata News
Lajme

Infektohet me koronavirus Memli Krasniqi

infektohet-me-koronavirus-memli-krasniqi

Memli Krasniqi është infektuar me koronavirus.

Deputeti I PDK-së, Memli Krasniqi, ka njoftuar të mërkurën mbrëma se është prekur me COVID-19.

Ai përmes një njoftimi në Facebook, tha se është izoluar dhe se po ndjek rekomandimet e profesionistëve shëndetësorë.

“Pas shfaqjes së disa simptomave të lehta dhe duke qenë i ekspozuar në ambiente ku persona të tjerë kanë rezultuar pozitiv me Covid-19, dje jam testuar dhe sot kam rezultuar pozitiv edhe unë. Ju ftoj të gjithëve që të keni kujdes të shtuar, për vete dhe për rrethin tuaj, duke mbajtur distancën sociale, maskat mbrojtëse dhe higjienën personale”, ka shkruar mes tjerash Krasniqi.

TË NGJAJSHME

Kryetari i Prishtinës merr përgjigje nga AUV për qentë endacak

mergata.eu

Vjosa Osmani rikthehet nga izolimi me një përplasje në Kuvend

admin

Një person humbi jetën si pasojë e një aksidenti të rëndë në Kaçanik

mergata.eu