fbpx
Mergata News
Lajme

Infektohet me koronavirus Albin Kurti

infektohet-me-koronavirus-albin-kurti

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti është infektuar me coronavirus.

Kurti ka pohuar se para dy ditësh pa pasur simptoma si kokëdhembje dhe koll prandaj është testuar dhe ka rezultuar pozitiv me COVID-19.

“Të nderuar anëtarë të Lëvizjes e qytetarë të Republikës,Parmbrëmë kisha disa simptoma: kokëdhembje të lehtë, pak koll dhe dhembje e skuqje të syve. Dje jam testuar për COVID-19 dhe kam rezultuar pozitiv. Në dy javët në vijim do të qëndroj në vetizolim”, ka shkruar Kurti në Facebook.

Ndryshe, në Kosovë është rritur numri i rasteve me COVID-19, në 24-orët e fundit janë konfirmuar 197 raste të reja, kurse numri i viktimave ka arritur në 669.

TË NGJAJSHME

Laboratori privat në Prishtinë hedh strishot në trotuarë, Ministri Zemaj ka një kërkesë

mergata.eu

Masat e reja kundër COVID-19, kufizohet orari i punës së gastronomisë dhe qendrave tregtare

mergata.eu

Glauk Konjufca: Sondazhi i fundit VV-në e qet mbi 40%, me 50 deputetë

mergata.eu