Mergata News
Sport

Icardi në janar i bashkohet Milanit, Maldini nis këto kontakte!

icardi-ne-janar-i-bashkohet-milanit,-maldini-nis-keto-kontakte!

Mauro Icardi kthehet në Serie A.

Mediet italiane pretendojnë se Mauro Icardi ka të ngjarë të kthehet në Serie A në janar.

Trajneri i PSG, Tuchel nuk po i jep një mundësi Icardit këtë sezon, kështu që sulmuesi argjentinas është i gatshëm të ndryshojë klimën.

Interesin më të fortë për momentin e tregon Milani, i cili e sheh Icardin si një pasardhës ideal të Ibrahimovic dhe dikush që do të jetë sulmuesi kryesor në vitet e ardhshme.

Maldini tashmë ka kontaktuar mikun e tij Leonardo dhe negociatat për transferimin e Icardit filluan në janar.

Argjentinasi mund të mbërrijë në “San Siro” si huazim për 10 milionë euro plus 40 milionë në vitin e ardhshëm.

TË NGJAJSHME

“Lojtarët e Barcelonës duhet të përshtaten me Lionel Messin”

mergata.eu

Barcelona konfirmon dorëheqjen e Bartomeut

mergata.eu

Milan – Roma, befasi në formacionet zyrtare

mergata.eu