Mergata News
Sport

Ibrahimovic thumbon Lukakun: Milani nuk ka pasur kurrë një mbret, por ka një Zot

ibrahimovic-thumbon-lukakun:-milani-nuk-ka-pasur-kurre-nje-mbret,-por-ka-nje-zot

Milan e ka mposhtur mbrëmë Interin me rezultat 2:1 në kuadër të xhiros së katër të Serie A.

Zlatan Ibrahimovic zgjidhi dje derbin e Milanit me dy gola dhe i solli fitoren ekipit të tij.

Sot në rrjetet sociale Ibra postoi një foto dhe shkroi: “Milani nuk ka pasur kurrë një mbret, por ka një Zot”.

Me këtë, suedezi thumboi Lukakun, i cili sezonin e kaluar pas fitores 4:2 e deklaroi veten mbret të Milanit dhe shkruajti: “Ka një mbret të ri në qytet”.

Zlatan u hakmor në stilin e tij.

TË NGJAJSHME

Ndeshja me Interin, Pioli merr një lajm të keq nga ylli i madh

mergata.eu

Barcelona-Real Madridm pjesa e parë përfundon baraz

mergata.eu

Mourinho lë në stol Balen, ja kush starton

mergata.eu