Mergata News
Sport

“Ibra është i mirë sesa Lukaku”, deklaratë bombastike para derbit Milan – Inter

“ibra-eshte-i-mire-sesa-lukaku”,-deklarate-bombastike-para-derbit-milan-–-inter

Milan dhe Inter do të luajnë sonte në kuadër të xhiros së katër të Serie A.

Antonio Cassano nuk ka dyshime. Për të, Zlatan Ibrahimovic është më i mirë se Romelu Lukaku.

Kjo dyshe do të udhëheqin skuadrat e tyre në derbin që zhvillohet në ‘San Siro’, mes Interit dhe Milanit.

Cassano në të kaluarën ka qenë pjesë e të dy skuadrave, dhe ky derbi do të jetë i veçantë për të.

“Zlatan Ibrahimovic është lojtari më i mirë në Serie A. Romelu Lukaku është i ri, i talentuar, por thjesht nuk ka krahasim”, ka deklaruar Ibrahimovic, përcjell lajmi.net.

“Në moshën 39 vjeçare, forca fizike nuk është e mjaftueshme, ju keni nevojë për cilësi, dhe Ibra e ka shumë atë. Unë mendoj se pas Ronaldos orgjinal dhe Marco Van Basten, vjen Ibra”.

“Inter mbetet favorit këtë mbrëmje, por Ibra mund të rikthej gjithçka në kokën e tij, duke supozuar se COVID-19 nuk ia grabiti forcën”.

TË NGJAJSHME

Gareth Bale ia bën sefte, shënon golin e fitores për Tottenhamin

mergata.eu

Dy ekipet e vetme me rekord të përkryer në Evropë, Milan dhe Aston Villa

mergata.eu

Klopp jep lajmin e keq për Van Dijk

mergata.eu