fbpx
Mergata News
Lajme

Haziri: Ka ardhur koha që LDK-ja ta marrë Presidencën

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri beson se ka ardhur koha që LDK-ja ta marrë Presidencën.

Në një intervistë për Express, Haziri është përgjigjur për mundësinë që LDK-ja ta lëshojë postin e kryeministrit në këmbim të postit të presidentit, për mundësinë që vetë të bëhet kryetar i LDK-së, si dhe për kandidaturën e tij të mundshme për kryeministër në zgjedhjet e ardhshme.Ai pret që Gjy kata Spec iale të prodhojë drejtësi, më shumë sesa heronj të rinj. / Ju ftojmë të hapni markentingun për pak sekonda dhe shfaqen pamjet ekskluzive

TË NGJAJSHME

Përkundër rasteve të shumta, Kosova nuk vendos teste PCR për Maqedoninë e Veriut

mergata.eu

Hoxha i PDK-së e pyet Osmanin se pse s’inicioi rrëzimin e Qeverisë Kurti në një rast, përgjigjet kryeparlamentarja

mergata.eu

LAJMI FUNDIT: Zbulohet arsyeja pse po akuzohen Hashim Thaçi dhe Rexhep Selimi

mergata.eu