Mergata News
Lajme

Haxhi Shala go det Osmanin, Vjosë ti kishe qen një fundërrinë!

Shkarkimi nga pozita e Konsullit të Përgjithshëm në Pragë, të Flakron Shalës, djalit të deputetit Haxhi Shala ishte bërë në ditën e lindjes së tij. Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Haxhi Shala, ka reaguar pas shkarkimit të djalit të tij nga ushtruesja e detyrës së Presidentit Vjosa Osmani mé póshté ndíqní postímín e Haxhi Shales.

Deputeti Shala, teksa e uroi birin e tij, Flakronin, me rastin e ditëlindjes, përmendi tërthorazi edhe vendimin e u.d. të Presidentit, Vjosa Osmani, e cila gjatë ditës ia shkar koi nga posti i Konsullit të Përgjithshëm në Pragë.

 

TË NGJAJSHME

Milaim Zeka kërkon postin e Presidentit sepse Vjosa është axhami dhe aspak patriote

mergata.eu

Nëse është nevoja e kapi “Kallashin” bashk me Ramushin e Mitrovicën nuk e fali

mergata.eu

Hoti e Osmani duke biseduar, publikohet një moment interesant nga Kuvendi

mergata.eu