fbpx
Mergata News
Sport

Haxhi Krasniqi kampion bote në boks

haxhi-krasniqi-kampion-bote-ne-boks

Haxhi Krasniqi ka fituar titullin kampion bote në boks.

Haxhi Robin Krasniqi i ka dhënë fund kundërshtarit të tij pas vetëm tre raundeve.

Haxhi Robin Krasniqi është kampioni i ri në peshën gjysmë të rëndë, në IBO dhe ËBA.Pas dy dështimeve në vitet 2013 dhe 2015, Haxhi Robin Krasniqi është kthyer sonte për një luftë të tretë për titullin e kampionit të botës.

Në kuadër të kategorisë gjysmë të mesme, Robin Krasniqi ka luftuar sonte kundër kampionit të IBO dhe ËBA, kundër Dominic Bosel, shkruan lajmi.

Robinit i mjfatuan vetëm tre raunde për t’i dhënë fund gjithçkaje, falë një goditjeje spektakolare.

TË NGJAJSHME

Conte mundohet të minimizojë fitoren e Milanit

mergata.eu

Milan nuk heq dorë nga dështaku i Real Madridit, ky është tentimi i Maldinit

mergata.eu

Rashica ka diçka për të thënë për Robin Krasniqin

mergata.eu