Mergata News
Opinione

Hallall buka e Kosovës, për gjithë deputetët që i thanë JOOOO, Gjykatës Speciale!

hallall-buka-e-kosovës,-për-gjithë-deputetët-që-i-thanë-joooo,-gjykatës-speciale!

1. Krenar me deputet që (përkundër presioneve dhe kërcnimeve, por edhe lloj lloj joshjeve me poste, tendera, e benificione nga më të ndryshmet!) i thanë JO-të madhe burrërore Gjykatës Speciale

2. Gjykata Speciale, ēshtë kulmi i marrëzisë politike të partive politike (Ldk&Pdk&AAK)kosovare!
Sepse, duke e lakmuar PUSHTETIN e dëmtuan dhe e njollosen rëndë SHTETIN!

3. Çfarë tregimi këta deputet që me gishtat e tyre, ia siguruan Serbisë një bakshish, që as në ëndërr s’e kishte pa!? Sepse, logjikisht, politikisht, moralisht e ushtarakisht në bankat e të akuzuarve sot në Gjykatë Speciale, është dashur të gjenden; JO ÇLIRIMTARËT, po militarët, paramilitarêt, dhe kueslingët peskolonashat shqipfolës!?

Turp ateherë, e turpi e keni sërish JU DEPUTET QË ME GISHTA TUAJ, përveç qê atëbotë e njolloset luftên çlirimtare, e sot po e njollosni edhe shtetin edhe shoqërine edhe kombin…!?

#SolidarizohuniMeÇlirimtarët#

TË NGJAJSHME

Pogba – Real Madrid, këtë nuk e priste askush

mergata.eu

Gjatë të vdekur e 535 të infektuar me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

mergata.eu

OBSH: Imuniteti i tufës nuk funksionon me Covid-19

mergata.eu