Mergata News
Lajme

Haki Rugova sot del para Gjykatës

haki-rugova-sot-del-para-gjykates

Kryetari i Istogut sot del para gjykatës.

Sot do të mbahet seanca dëgjimore për kryetarin e Istogut, Haki Rugovën që u arrestua për keqpërdorim të detyrës.

Këtë lajm e ka bërë të ditur avokati Besnik Berisha, i cili ka thënë se ato çka i ka thënë prokuroria për këtë rast nuk janë të vërteta.

Seanca dëgjimore do të mbahet në Gjykatën Themelore në Pejë, në ora 10:00.

Ky është njoftimi pa ndërhyrje i avokatit Berisha:

Kolegeve gazetare qe me kane telefonuar sot me dhjetera here per te marr informata/prononcim lidhur me ceshtjen e z. Haki Rugova, u kerkoj ndjese per pamundesine me ju lajmeru per shkak te angazhimeve te shumta qe kisha.

Per ata qe kane interesim, ju njoftoj se seanca degjimore tek Gjyqtari i Procedures Paraprake eshte planifikuar te mbahet neser, ne oren 10:00, ne Gjykaten Themelore ne Peje.

Neser kemi shume per te thene !

Mbani mend:

E verteta nuk eshte ajo cfare eshte shkru e thene nga Prokuroria dhe mbi ate nuk do te mund te ndertohet drejtesia…!

TË NGJAJSHME

Lajm i rëndësishëm për qytetarët e Kosovës nga Ministri Zemaj, Ja çka pritet të ndodh nga nesër!

mergata.eu

“Avullohen” mbi dy milionë euro në Thesarin e Shtetit, gjysma dalin jashtë Kosovës

mergata.eu

Zyra e Presidentit i dërgon këto komente në Hagë rreth mandatit të Speciales

mergata.eu