Mergata News
Sport

Guardiola me disa ndryshime: Formacionet zyrtare, Marseille – Manchester City

guardiola-me-disa-ndryshime:-formacionet-zyrtare,-marseille-–-manchester-city

Formacionet zyrtare, Marseille – Manchester City: Guardiola me disa ndryshime.

Manchester City do të kërkojë fitoren e dytë në kuadër të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve ndaj Marseille që luan si vendas.

Skuadra franceze që ka pësuar humbje në ndeshjen e parë ndaj Olympiacos do të kërkojë të kthehet tek pikët, ndërsa City e ka fituar ndeshjen e parë ndaj Portos.

Trajneri Andrea Villas Boas në këtë ndeshje do të jetë pa yllin kryesor, Dimitri Payet, që është në bankë, ndërsa do të luajë me Cuisance, Thauvin dhe Radonjic në sulm.

Në anën tjetër Pep Guardiola do të luajë me Torres, Foden dhe Sterling në sulm.

Ndeshja fillon në ora 21:00.

Marseille: Mandanda, Sakai, Balerdi, Alvaro, Caleta-Car, Amavi, Rongier, Kamara, Cuisance, Thauvin, Radonjic.

Manchester City: Ederson, Walker, Dias, Laporte, Zinchenko, Rodrigo, Gundogan, De Bruyne (C), Torres, Foden, Sterling.

TË NGJAJSHME

Greqi – Kosovë, fitoren e këtij ekipi e favorizojnë bastorët botërore

mergata.eu

Pak para ndeshjes, trajneri i Udineses paralajmëron Milanin

mergata.eu

Sonte Muriqi pritet të bëhet përfaqësuesi i parë i Kosovës që luan në Ligën e Kampionëve

mergata.eu