Mergata News
Lajme

Grenell: Marrëveshja e Uashingonit po zbatohet, administrata e Trumpit ndërmerr veprime të shpejta

grenell:-marreveshja-e-uashingonit-po-zbatohet,-administrata-e-trumpit-ndermerr-veprime-te-shpejta

Grenell thotë se ka filluar të zbatohet marrëveshja e 4 shtatorit.

Richard Grenell, emisar special i SHBA-ve për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë po konsideron se marrëveshja mes këtyre dy vendeve e arritur më 4 shtator në Uashington po implementohet.

Grenell e ka shpërndarë në Tëitter një vizitë të departamentit amerikan për energji në Kosovë, ku u shikuan mundësitë e investimit në këtë sektor, dhe shfrytëzimin e aseteve natyrore për këtë.

Në këtë postim, Grenell ka thënë se marrëveshja e Uashingtonit po implementohet.

Madje sipas tij, administrata e Trumpit në këtë kontekst ndërmerr veprime të shpejta.

“Marrëveshja po zbatohet! Administrata Trump ndërmerr veprime të shpejta”, ka shkruar ai.

TË NGJAJSHME

Kryeministri Hoti reagon pas sulmit në Vjenë

mergata.eu

Deputeti i VV-së kritikon Hotin: Ata që u shëruan nga Covid-19 mbetën të traumatizuar

mergata.eu

LDK dhe PDK do të dorëzohen para ambicies presidenciale të Ramushit, Vjen paralajmërimi

admin