Mergata News
Lajme

Granatë dore gjen policia në veturën e personit që u arrestua sot te AKI-ja

granate-dore-gjen-policia-ne-veturen-e-personit-qe-u-arrestua-sot-te-aki-ja

Policia gjen granatë dore në veturën e personit që u arrestua sot te AKI’ja.

Policia e Kosovës ka përfunduar aksionin te ndërtesa e Agjencisë Kosovare për Inteligjencë.

Në veturën e personit që u arrestuar sot është gjetur një granatë dore.

Lajmin e kanë konfirmuar nga Policia e Kosovës.

“Rreth orës 08:40 min, të gjitha njësitet relevante policore kanë përfunduar vendshiqimin e vendit të ngjarjes dhe rruga është liruar për qarkullim. Gjatë ekzaminimit të vendit të ngjarjes, në veturën e personit të dyshuar mashkull kosovar (E. B. 1993), është gjetur dhe konfiskuar një granat dore. Po ashtu vetura e dyshuar është konfiskuar nga Policia. Të gjitha veprimet e mëtejme do të ndërmirren në bashkëpunim dhe koordinim me prokurorin kompetent”, tha Policia.

TË NGJAJSHME

Eliot Engel “befason“ me deklaratë për Qeverinë Albin Kurti, Ja çka thotë ai

mergata.eu

E FUNDIT: Specialja zbulon diçka që nuk ishte ditur më parë për Hashim Thaçin

mergata.eu

Këtë foto nuk e keni parë, Adriana Matoshi përkrahë të dashurit afrikan

mergata.eu