Mergata News
Auto&Tech

Google Search tani ju lejon të kërkoni këngën tuaj me një gumëzhitje

google-search-tani-ju-lejon-te-kerkoni-kengen-tuaj-me-nje-gumezhitje

Përdoruesit e telefonave inteligjentë mund të shtypin butonin e mikrofonit në aplikacionin Google dhe të thonë “Cila është kjo këngë” ose të klikojnë në butonin “Kërko një këngë”, transmeton lajmi.net.

Pas 10 deri në 15 sekonda gumëzhitje, Google do të kthejë rezultatet për atë që mendon se është kënga.

Google thotë do të tregohen opsionet më të mundshme bazuar në akordimin. Pastaj do të sigurojë titullin e këngës, artistët dhe mundësinë për të hapur këngën në aplikacione të tjera të tilla si YouTube në pronësi të Google.

Google po përmirëson gjithashtu aftësinë e tij për të kuptuar fjalët e shkruara gabim, dhe thotë se një në çdo 10 pyetje është shkruar gabim. /Lajmi.net/

TË NGJAJSHME

Zbulohet arsyeja pse iPhone 12 mund të jetë më i shtrenjtë

mergata.eu

Messenger dhe Instagram së shpejti do të bashkohen

mergata.eu

Apple zbulon datën e lansimit të iPhone 12

mergata.eu