fbpx
Mergata News
Lajme

Glauk Konjufca thotë se vota e Arifit për Qeverinë Hoti është jolegjitime

glauk-konjufca-thote-se-vota-e-arifit-per-qeverine-hoti-eshte-jolegjitime

Konjufca: Vota e Arifit për Qeverinë Hoti është jolegjitime.

Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, vlerëson se Qeveria Hoti është jolegjitime për shkak të votës së deputetit Hetem Arifi i cili është dënuar me burgim.

Ishi-ministri i Punëve të Jashtme, thotë se tashmë është krijuar një situatë e re politike sepse Qeveria Hoti vazhdon të qeverisë me 60 vota.

“Vota e Hetem Arifit ka qenë jolegjitime pasi ka qenë në një proces gjyqësor për të cilën e ka marr dënimin dhe kjo e implikon një situatë. Gjykata Kushtetuese është përballur edhe me raste të mëhershme të cilat ndoshta nuk kanë qenë identike të kësaj natyre, por kanë qenë të përafërta. Ka shkaktuar një situatë të re politike, sepse vota është vendimtare”, ka thënë Konjufca në Prime Time në Kanal 10.

TË NGJAJSHME

Selmanaj: Vjosa duhet të sillet si kryetare e Kuvendit, e jo si Presidente!

mergata.eu

Limaj: Po te isha une kryeminsiter, Kosova tashmë do të ishte ndër shtetet më të fuqishme në Evropë..

mergata.eu

Nëse vini nga këto shtete në Kosovë ju duhet PCR dhe të karantinoheni

mergata.eu