Mergata News
Mergata

Gjyqtari nga Kosova ndanë drejtësinë në ndeshjen e Barcelonës në Ligën e Kampionëve

gjyqtari-nga-kosova-ndane-drejtesine-ne-ndeshjen-e-barcelones-ne-ligen-e-kampioneve

Gjyqtari më i mirë shqiptar me pasaportë zvicerane, Bekim Zogaj vazhdon ta ndajë drejtësinë në arenën ndërkombëtare, transmeton albinfo.ch.

Sipas informacioneve të fundit, Zogajt këtë herë i është besuar drejtësia në stadiumin e famshëm “Camp Nou” në Ligën e Kampionëve nga e cila, Barcelona do të ndeshet me Ferencvarosin.

Gjyqtari i njohur Zogaj do të ketë edhe një përvojë të re për herë të parë në nivelin e grupeve.

Duhet theksuar se Barcelona është në grupin G, e cila të martën (me 20 tetor, 21.00) luan si vendas në Camp Nou dhe kërkon fitore kundër Fderencvarosit, ku paraqitet reprezentuesi i Shqipërisë, Myrto Uzuni. /Albinfo.ch.

The post Gjyqtari nga Kosova ndanë drejtësinë në ndeshjen e Barcelonës në Ligën e Kampionëve appeared first on Albinfo.

TË NGJAJSHME

Rrëfimi i Dr. Dafina Krasniqit për sfidat gjatë ballafaqimit me Covid 19

mergata.eu

Kurti fton shqiptarët e Zvicrës në bashkëbisedim

mergata.eu

Ambasada e Kosovës në Gjermani reagon për vdekjen e 5 bashkatdhetarëve

mergata.eu