fbpx
Mergata News
Vip/Kultura

Genta e bën këtë gjë për popullin turk

genta-e-ben-kete-gje-per-popullin-turk

Ja çka bën Genta për popullin turk.

Një tërmet i fuqishëm ka goditur sot Turqinë, në qytetin Dode Dodekaneze, ku lëkundjet janë ndjerë deri në Stamboll, Izmir, Çanakkale, Denizli dhe Bursa.

Sipas Qendrës Evropiane të Sizmologjisë, AFAD njoftoi intensitetin e tërmetit si 6.9, ballë i shkallës Rihter.., shkruan Kosovarja.

Siç dihet këngëtarja kosovare Genta ka kohë të gjatë që jeton pranë të dashurit në Turqi, e madje mund ta ketë ndjerë edhe këtë tërmet të fuqishëm.

Ndaj në shenjë solidariteti ajo po lutet edhe publikisht për popullin turk.

Një gjest i mirë nga ana e saj apo?

TË NGJAJSHME

Mimoza shfaqet tërheqëse e veshur në fustan të kuq, Seldi do të bëhet pishman

mergata.eu

Edona përgatitet për vjeshtë, kombinimi i jaknës me ngjyrën e flokëve bie në sy

mergata.eu

Nusja e Goldit ndryshon stilin e flokëve, po duket krejt ndryshe

mergata.eu