Mergata News
Lajme

Gati gjysma e rasteve të reja me koronavirus vijnë nga Prishtina

gati-gjysma-e-rasteve-te-reja-me-koronavirus-vijne-nga-prishtina

Situatë alarmante në kryeqytet, gati gjysma e rasteve të reja vijnë nga Prishtina.

Dy të vdekur dhe 169 raste me coronavirus është bilanci 24 orësh i publikuar nga IKSHPK.

Këto shifra kanë dalë nga 1.119 mostra sa janë testuar gjithsej. IKSHPK raporton po ashtu edhe për 85 të shëruar në 24 orët e fundit.

Numri më i madh i rasteve edhe sot është konfirmua në Komunën e Prishtinës, gjithsej 71.

Kryeqyteti pasohet nga Peja me 20 e Gjilani me 16.

Rastet pozitive janë nga komuna Prishtinë 71 raste, komuna Pejë 20 raste, komuna Gjilan 16 raste, komuna Podujevë 15 raste, komuna Gjakovë 9 raste, komuna Prizren 8 raste, komuna Fushë Kosovë 6 raste, komuna Obiliq 6 raste, komuna Ferizaj 4 raste, komuna Klinë 4 raste, komuna Deçan 2 raste, komuna Skenderaj 2 raste, komuna Suharekë 2 raste dhe me nga një rast komunat Istog, Lipjan, Shtime dhe Shtërpcë.

TË NGJAJSHME

Shitja e tokave për 1 euro! Naser Osmani jep shpjegimin e tij

mergata.eu

Lajmi i fundit: Shkarkohet drejtori i Policisë Rashit Qalaj

mergata.eu

10 euro taksë për të hyrë në Prishtinë

mergata.eu