fbpx
Mergata News
Lajme

Gastronomët me reagim ndaj Qeverisë për deklaratën se rastet me koronavirus u rritën nga veprimtaria e tyre

gastronomet-me-reagim-ndaj-qeverise-per-deklaraten-se-rastet-me-koronavirus-u-rriten-nga-veprimtaria-e-tyre

Gastronomët i reagojnë Qeverisë për deklaratën se rastet me koronavirus u rritën nga veprimtaria e tyre.

Shoqata e Gastronomeve të Kosovës, vlerëson se shtimi i rasteve me COVID-19, nuk lidhet me veprimtarinë e këtij sektori.

Sipas gastronomëve, lokalet po i respektojnë masat kundër koronavirusit. Prandaj, ata bëjnë thirrje te institucionet që “ mos të shkaktojnë dëm e regres e sa më shumë të ofrojnë ndihmë e progres”.

Reagimi i plotë i tyre:

TË NGJAJSHME

Nora e ka ftuar sot këtë mashkull në shtëpinë e saj

mergata.eu

Lutfi Haziri për Vjosa Osmanin: Kush ka dalë prej LDK’së, shihet tash ku është

admin

Sërbia në Zi Aleksandar Vuçiq përfundon në spital dhe ndahet lajmi i hidhur/ Pa mje eksklu zive nga spitali

mergata.eu