fbpx
Mergata News
Sport

Gareth Bale nis të shënojë në skuadrën e Tottenhamit

gareth-bale-nis-te-shenoje-ne-skuadren-e-tottenhamit

Lojtari shumë i njohurm, Gareth Bale tashmë është gati.

Uellsiani, që në afatin kalimtar të verës la Real Madridin për Tottenhamin, ka nisur stërvitjet e plota me ekipin e Jose Mourinhos.

Gjatë ditëve të lira për shkak të kombëtareve, ai ka punuar shumë dhe duket se do të jetë gati që nga ndeshja e së dielës kundër West Ham United.

Ai madje ka nisur të shënojë edhe gola.

Bale është kritikuar shumë në Madrid, sipas tij, mënyra më e mirë për t’u kundërpërgjigjur, është triumfi në Premierligë.

TË NGJAJSHME

Luan Krasniqi e quan spektakolare fitoren e Haxhi Krasniqit

mergata.eu

Presidenti i përkohshëm i Barcelonës jep lajmin që askush nuk e priste

mergata.eu

Manchester City e nis mbarë sezonin e ri në Ligën e Kampionëve, mposht Porton

mergata.eu