fbpx
Mergata News
Lajme

Ganimete Musliu flet për Hotin: Është kryeministër arrogant, të dorëhiqet

ganimete-musliu-flet-per-hotin:-eshte-kryeminister-arrogant,-te-dorehiqet

Musli ka thënë se Hoti është kryeministër arrogant, të dorëhiqet.

Deputetja e PDK’së Ganimete Musliu thotë se ekzekutivi i udhëheur nga Avdullah Hoti ‘duhet të shkojë në shtëpi’.

Ganimete Musliu e cilëson ‘arrogant’ Avdullah Hotin.

“Paraqitja me një qyqarllëk , gjynahllëk të pamjes së tij e prapa tij fshihet një arrogancë”, tha Musliu.

“Mbi gjshtë herë e sjell Pakon e Rimëkëmbjen dhe s’arrin të Bëjë votat. Ai (Hoti) duhet të japë dorëheqje”, tha Mualiu.

Por pse PDK nuk i jep votat për një mocion mosbesimi të Qeverisë?

Sipas Musliut VV nuk është serioze sa i përket mocionit.

TË NGJAJSHME

Deputetja Duda Balje kërkon qe Kosova të hapë Zyrë Ndërlidhëse në Bosnje e Hercegovinë

mergata.eu

Shifrat alarmante të të infektuarve me koronavirus, reagon kryetari i Prishtinës

mergata.eu

Katër persona të lënduar në një aksident mes tri veturave në Bërnicë

mergata.eu