Mergata News
Sport

Galliani nuk e harron Milanin: Ata janë në krye të Serie A qe 16 xhiro

galliani-nuk-e-harron-milanin:-ata-jane-ne-krye-te-serie-a-qe-16-xhiro

Galliani: Milani është në krye të Serie A qe 16 xhiro.

Ish-drejtori i Milanit, Adriano Galliani, i ka lëvduar Rossonerët për futbollin që po e bëjnë në muajt e fundit.

Kuqezinjtë kryesojnë në tabelën e Serie A pas katër xhirove të para, në të cilat kanë arkëtuar 12 pikë nga katër fitore.

“Milani ka qenë në krye të tabelës së Serie A në 16 xhirot e fundit, nuk mbaj mend ta kem lexuar këtë në ndonjë gazetë”.

“Pas izolimit, mbetën edhe 12 ndeshje dhe Milanit e përfundoi atë xhiro të ndeshjeve në krye të tabelës. Tash e kanë fituar secilin takim në Itali dhe në Evropë”.

“Nuk e di se çfarë do të ndodhë në të ardhmen. Vetëm po theksoj se Milani është lider i Serie A në 16 xhirot e fundit dhe mu duk e çuditshme që askush nuk e komenton këtë”.

“Dhjetë vite më parë e fituam derbin e fundit si mysafir i Interit, ndërsa edhe atëherë e kishim Ibran. Fituam 1-0 dhe më kujtohet një penallti e shkaktuar nga (Marco) Materazzi”.

“Ishte identik më atë që e shkaktoi (Aleksandar) Kolarov. (Zlatan) Ibrahimovic është i jashtëzakonshëm”, ka deklaruar Galliani për Radio 2.

TË NGJAJSHME

Pajtim Kasami transferohet në Basel

mergata.eu

Mësohet: Kjo është ora në të cilën do të zhvillohet finalja e madhe e Distrie Krasniqit

mergata.eu

Calhanoglut – Manchester United, vjen lajmi i fundit nga Italia

mergata.eu