fbpx
Mergata News
Opinione

Frikë nga sulme të tjera, Policia u kërkon qytetarëve të mbyllen

frike-nga-sulme-te-tjera,-policia-u-kerkon-qytetareve-te-mbyllen

Sulmi në Vjenë, frikë nga sulme të tjera, Policia u kërkon qytetarëve të mbyllen.

Policia e Austrisë ka lëshuar një njoftim të fundit.

Sipas njoftimit, bëhet thirrje që qytetarët ende të qëndrojnë në vende të sigurta dhe të mos përdoret transporti publik.

“Ende aktiv: Qëndroni në shtëpi! Nëse jeni në rrugë, gjeni strehim! Qëndroni larg vendeve publike, mos përdorni transportin publik”, thuhet në komunikatën e fundit.

Policia po vazhdon aksionin në Vjenë ku raportohet për të paktën shtatë të vrarë. Katër prej të dyshuarve janë arrestuar nga policia.

TË NGJAJSHME

Presidenti Trump thotë se e ka mundur koronavirusin

mergata.eu

Milot Rashica sqarohet për mungesën: Jam i lënduar, nuk kam stërvitur që pesë javë

mergata.eu

Eriksen, Contes: Nuk dua të ulem në stol

mergata.eu