fbpx
Mergata News
Sport

Formacionet zyrtare, Lituani – Shqipëri

formacionet-zyrtare,-lituani-–-shqiperi

Lituani – Shqipëri, formacionet zyrtare: Reja me tri ndryshime.

Kombëtarja e Shqipërisë dhe ajo e Lituanisë kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në Ligën e Kombeve.

Kuqezinjtë janë mysafir të lituaneve në takimin e katërt të Grupit 4 në Ligën C në Ligën e Kombeve, ndeshja që zhvillohet në ‘LFF stadionas’ nga ora 18:00.

Ekipi i trajnerit Edy Reja vjen pas një humbje dhe një barazim, ndërsa synon t’i kthehet fitores në këtë udhëtim.
Reja ka vendosur të bëjë tri ndryshime për dallim nga ndeshja e fundit.

Ermir Lejnani, Taulant Seferi dhe Qazim Laçi janë titullarë në këtë takim, duke zëvendësuar Lorenc Trashin, Rey Manayn dhe Sherif Kallakun.

Trajneri e Lituanisë ka vendosur të startojë me më të mirët.

Formacionet zyrtare:

Lituania: Svedkauskas; Mikoliunas, Palionis, Girdvainia, Beneta; Simkus, Dapkua; Novikovaa, Golusickas, Lasickas, Laukzemis.

Shqipëria: Berisha; Gjimshiti, Dermaku Kumbulla; Veseli, Laci, Abrashi, Bare, Lenjani; Seferi, Broja.

TË NGJAJSHME

Manchester City e nis mbarë sezonin e ri në Ligën e Kampionëve, mposht Porton

mergata.eu

Dalin rezultatet e testeve për Covid-19 te Napoli, cila është gjendja e Rrahmanit?

mergata.eu

Milanit i buzëqesh fati para ndeshjes me Romën, ylli i madh mund t’i kthehet për derbi

mergata.eu