Mergata News
Lajme

Flasin familjarët 26 vjeҫes që u zhduk, thonë se është e pushtuar nga djalli

flasin-familjaret-26-vjeҫes-qe-u-zhduk,-thone-se-eshte-e-pushtuar-nga-djalli

Kanë folur familjarët e vajzës nga Skenderaj e cila u zhduk.

Një 26-vjeçare nga Skenderaj është zhdukur prej tre ditësh.

Këtë e ka bërë të ditur Ridvan Tahiri, i njohur tashmë si hero, i cili në mënyrë vullnetare angazhohet për kërkimin e personave të zhdukur.

Tahiri përmes një postimi në Facebook thotë se familjarët e vajzës nga Skënderaj ka deklaruar se ajo është e pushtuar nga djalli, shkruan Reporteri.net.

Postimi i Tahirit me të dhënat rreth kësaj të zhdukure:

Vemendje!

Person i zhdukur.

Emri mbiemri: Egzona Islam Ferati

Gjinia :Femer

Data e lindjes:23/02/1994

Gjatsia:160 cm

Pesha:60 kg

Vendlindja: F. Qirez Komuna Skenderaj

Gjendja fizike: E mir

Gjendja Psiqike: E rekomanduar mir nga Doktoret.

Deklerata familjare:Me16/10/2020 reth ores 07 mengjes ka dal nga shtepia dhe nuk dihet asgje per vendodhjen e saj.

Personi ne fjal ka dal edhe nje her,eshte gjetur ne nje pyll afer shtepis.

Sipas familjarve vajza eshte e pushtuar nga ,,Xhinet”( djalli ) ne termin fetar.

Vullnetaret dhe grupi i kerkim shpetimit e pranojn kete rast per shqyrtim.

Kerkojm mobilizim te Vullnetarve.

TË NGJAJSHME

Rrëfimi i 42-vjeçares nga Prishtina që mposhti kancerin

mergata.eu

Ja ku renditet Kosova për numër të azilkërkuesve

mergata.eu

E dhimbshme: Kjo është 19-vjeçarja nga Gjilani që u gjet e vdekur në lis

mergata.eu